3DEYES Güvenlik Ürünleri

3DEYES Plaka Tanıma Sistemi

3DEYES Plaka Tanıma Sistemi her türlü hava şartlarında ve ışık ortamında hareketli ve durağan tüm araçların plakasını tanır, veritabanı sorgulaması yapar ve sonuca göre bariyer açmak gibi görevleri yerine getirir.

3deyes plaka okuma sistemi


Kurulum ve kullanımı kolaydır.
Güvenlik kameralarının montajı sonrası bilgisayara DVR kartı takılıp CCTV gözetim ve plaka tanıma programları yüklendikten sonra plaka tanıma sistemi tamamlanmiş olur.
PTS'ye bariyer sistemlerin kontrolü için netbox ,dijital göstergeler için arayüzler vb donanımlar ilave edilebilir. Plaka tanıma verilerini içeren veritabanıda bilgisayarda saklanır.

Plaka Tanıma Sistemi Özellikleri

Plaka tanıma kamerası: Hızlı giden araç plakalarını, mevcut hava ve ortam aydınlatma koşullarından bağımsız 7 gün 24 saat yakalar.
Gece aydınlatma yapan 2 adet IR Aydınlatma Ünitesi ve dış muhafaza içerir.

Ana Bilgisayar: DVR kartın takıldığı ve 3DEYES CCTV ve 3DEYES PTS programların kurulum yapıldığı,veritabanı içeren bilgisayar.Gerektiğinde Anabilgisayar bağlı çalışan ilave bilgisayarlara DVR kart ve programlar kurularak sistem genişletilebilir.

3DEYES DVR Kart: Ana bilgisayarın PCI Slotuna monte edilir.Kameralardan gelen analog görüntüyü dijital görüntüye çevirir.3DEYES CCTV ve plaka tanıma yazılımı ile entegre çalışır.

3DEYES Plaka Tanıma Programı: Abone-görevli-araç bilgi girişleri,raporlama .PTS Park versiyonunda hesap yönetimi.

3DEYES CCTV Programı: CCTV gözetim

Plaka Tanıma Sistemi Çalışma Prensibi

    Görüntüleme-Plaka Tanıma: Kamera aracı görüntüler, resmini çeker ve plakayı tanımlar.

    Kayıt: Araç görüntüleri ,plaka ,resim,geçiş tarih,geçiş saat ,güzergah(gidiş/geliş) bilgileri veritabanına kayıt edilir.

    Karar Verme: Kullanıcının hazırladığı geçiş listesi ve paralı geçişlerde abonelerin hesap durumuna göre.

    Görev: Kullanıcının belirlediği kurallara göre bariyeri açmak,alarm çalmak,E-mail göndermek gibi programlanmış işleri otomatik olarak gerçekleştirir.

    Yönetici program veri Güncellemesi: Her geçiş işleminde aracın giriş /çıkış bilgileri güncellenir, PTS-PARK’da ayrıca çıkış noktasında abone otomatik ücret hesaplaması yapılır , bakiyesi güncellenir.