Avax Turnike - Bariyer Sistemleri

AVAX Turnike Sistemi

Turnike (Turnstile) Geçiş Kontrol Sistemleri (Access Kontrol)bakımından çok önemlidir. Farklı model turnike kullanılarak turnike sistemleri yapılandırmasıyla Geçiş Kontrol sağlanır. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada kurulmak istenilen güvenlik sistemleri ile alakalıdır.Çok çeşitli modellerde turnike vardır ve istenmeyen ziyaretlere karşı ‘’Turnike Sistemleri’’ kurularak güvenlik sağlanır.

İskelelerden Stadyumlara,İş merkezi kapılarından yüzme havuzlarına kadar günümüzde bir çok yerde Turnike Sistemleri görmek mümkündür. Ülkemiz Turnike Sistemleri kurulması açısından şanslıdır çünkü yerli ‘’Turnike’’ üretiminde öncü bir çok Türk Turnike üreticisi firmaları vardır,yerli turnike kullanımı hem ekonomik olarak hem de teknik alt yapı olarak avantaj sağlamaktadır. Bugün artık yurtiçinde üretilen turnikeler kullanılarak çeşitli yerlerde rahatlıkla turnike geçiş sistemleri kurulabiliyor.Turnike Sistemleri diğer geçiş kontrol sistemleri ögeleri ile (kartlı geçiş sistemi,parmak izi sistemleri vb) entegre şekilde olabiliyor.

Avax PM-2400 TURNİKE SİSTEMİ - KAMPANYA FİYATI : 2.700 TL.

AVAX Turnike Sistemi

Özellik Açıklama
Enerji : 100 - 240 V AC
Güç Tüketimi : 60 W
Gövde : 1,25 mm, 3M taşlı, 304 kalite paslanmaz çelik
Çalışma Isısı : (-20), (+50) C
Ebatlar : 240 x 390 x 1080 (en x boy x yükseklik / mm)
Kol Uzunluğu : 43 cm
Kontrol : Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V DC darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontolü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. Her türlü access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir
Sistem : Mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmıştır. İki yönlü çalışır. Sadece bir kişinin geçişine izin verir. Geçilen yönde bir data çıktısı vardır. Bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC ye de gönderilebilir. Sistem, mekanik hareket sönümlemeyi mini abserver ile pnömatik olarak yapmaktadır. Elektrik kesilmesi durumunda sistem otomatik serbest geçiş moda döner.
Acil Mod : Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
Göstergeler : Üç konumlu ışıklı gösterge, sistemin geçiş kontrolünü sağlar. Turnike geçişe hazır ise yeşil ok yanıp söner. Geçiş izni alındığında yeşil ok sürekli olarak yanar. Turnikeden geçiş yapıldığı anda karşı yön için geçişin o anda yasak olduğunu belirten kırmızı " X " işareti yanar.
Ekstra Müşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir.
Özel Tasarım Önden kapaklıdır. Özgün tasarımı sayesinde, yumuşak ve sessiz geçiş ile birlikte dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti : Sistem iki yıl süre ile garantilidir
Kalite Standartları : ISO 9001-2000, CE
Montaj Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yapılır.

Günümüz dünyasında artık plaza girişlerinde, şirket girişlerinde, ziyaretçi, misafir kontrolleri, personel giriş-çıkışları artık turnikeler ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu şekilde Turnike sistemi ile; şirket veya plazalarınızın girişlerinin de kurumsal kimliğini bir nevi anlayabiliriz.

Örneğin; plazaların girişlerinde kişilerin girişleri artık defter-imza sistemi ile değil de teknolojinin yeni meyvelerinden olan turnike sistemleri ile kontrol altında tutulabilir. Turnike giriş-çıkışlarına kartlı cihazlar kullanılarak, hem ziyaretçiler hem de orda çalışmakta olan personellerin giriş-çıkışları bilgisayar programlamaları ile kişilerin bilgileri alınarak elle manuel yazılıp imza attırmak yerine çağdaş ve hızlı şekilde Turnikeler sayesinde programlanabilir.

Ya da bazı şirketlerin personellerinin giriş-çıkışlarının takibi ve kısıtlamaları gibi işlemlerinde de Turnike sistemleri ile personellerin mesai takibi, maaş takibi ya da giriş yerlerinde kısıtlamalar ile personeli kontrol altında tutabilirsiniz. Firmamızda, bu gibi farklı taleplere, çözüm üreten hizmetlerimiz farklı çeşitleri ile müşteriye sunulmaktadır.

İçinde bulunduğumuz yaşam alanlarımızı ve çalışma alanlarımızı tarihler boyunca daima korumak istemişizdir. Nasıl ki evlerimize sadece bize ait olan anahtarlarla girebiliyorsak, bu yaşam ve çalışma alanlarına da yalnızca ilgili kişilerin girip çıkabilmesine olanak sağlayan türlü sistemler denenmiştir.
Bu sistemlerin en başında insan gücü geliyordu. Kapılarda görevlendirilen kişiler, insanları simalarından yada kimliklerinden tanıyıp , kontrol ederek, giriş yapıp yapamayacaklarına karar veriyorlardı. Kapıda görevli kişinin orada olmaması ya da art niyetli olması durumunda giriş ve çıkış noktalarında ki güvenlik hiçbir zaman sağlıklı olmamıştır. Kişilerin inisiyatifine bırakılan geçiş kontrolleri çok ciddi güvenlik ihmalleri ve sonuçlarına neden olmuştur.

İstenmeyen kişilerin, kurumlara girerek, amiyane tabirle, elini kolunu sallayarak aklında oluşturduğu kötü niyetli düşünce eylemlerini gerçeğe dönüştürebilmesinin nedenleri budur. Girişteki engeli aşan şahıs, hırsızlık, cinayet, gasp ve bunun gibi attırılabilecek birçok kötü eylemi gerçekleştirebilir.
Geçiş kontrolünün denetim altında tutulma eylemi, uzun bir süre bu şekilde devam etmiştir. Zaman bize hata ve eksiklerimizin doğurduğu sonuçları çok geçmeden göstermiştir. Ve bunun neticesinde bu sistemin değişim göstermesi gerektiği ortaya çıkmıştır.

Farklı çeşitlerde paslanmaz çelikten yapılan turnike sistemleri bu konuda çığır açarak güvenlik önlemlerinde ki açığı büyük ölçüde kapatmıştır. Okuldan, hastaneye, emniyet birimlerinden, askeri bölgelere kadar. Site güvenliklerinden, tatil merkezlerine, alışveriş merkezlerinden her türlü kuruma kadar geniş kullanım aralığı olan turnikeler hayati önem taşımaktadır.
Turnikelerimiz paslanmaz özellikte olup, kapalı ya da açık mekanlarda kullanıla bilir.

Turnikelerimiz geçiş esnasında sesli ve ışıklı uyarı vererek kullanıcıları yönlendirmektedir. Turnikeler kullanım amacının geniş kapsamlı olması nedeni ile bir çok yerde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Turnikeler güvenli geçiş sağlamanın dışında spor salonları, yemek haneler ve benzeri hak ediş ve üyelik kontrollü amacı ile de kullanıla bilmektedir. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde açık ve kapalı alanlarda kullanımında sorun olmamaktadır.

Turnikelerimizin asıl amacının geçiş kontrolü ve izinsiz geçişleri kısıtlaması olmasının yanı sıra acil durumlarda bir buton ya da acil durum ünitelerin den alınacak kontak sayesinde turnikeler serbest geçiş moduna alına bilmektedir.
Perkotek turnike sistemleri sadece kartlı sistemlerle değil istenildiği taktir de parmak izi okuyucu sistemlerde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere parmak izli sitemlerde kişinin parmak izi başka bir kişi ile eşleşmeyeceği için, kişilerin birbiri yerine geçiş yapma durumu ortadan kalkmış olacaktır. Parmak izi sistemlerimizde

Perkotek Acces kontrol yazılımı ile birlikte online olarak çalışabilmektedir. Bu sayede tüm geçişler sınırlandırıla bilmekte ve veri tabanında saklana bilmektedir, istenildiği taktir de bu geçişler raporlanabilmektedir.
Turnike sistemleri genel olarak kişilerin giriş ve çıkışlarını istenilen şekilde kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Turnike sitemleri çelik dübel takıla bilecek her zemine monte edilebilmektedir. Turnikelerin geçiş yetkilendirmeleri çeşitli cihazlarla çeşitli sorgulamalarla yapıla bilmektedir.

BUTON
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan butonlar sayesinde manuel geçiş kontrolü sağlanabilir.

UZAKTAN KUMANDA
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan kumanda alıcıları sayesinde kumanda vericisi kullanarak turnikelerde manuel geçiş kontrolü saylanıla bilir.

OKUYUCULAR
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan okuyucular aracılığıyla, personel ve kişilerin giriş ve çıkışları istenilen programlar ile online yada Offline olarak kontrol edilip istenilen raporlamalar alınabilir.


Karşıyaka Alarm Kamera Güvenlik Sistemleri, Sent Elektronik, Güvenlik Sistemleri ve Lojistik Hizmetler Markasıdır
1761 Sokak No.2/E 35530 Karşıyaka - İzmir
Telefon : 0232 381 28 22 | Faks : 0232 381 28 23 | E-Mail : info@karsiyakaguvenlik.com
Farkedilmekicin.com | Guvenlikicin.com | Karşıyaka Güvenlik | Güvenlik Sistemleri | Sent Grup | Alarm 35 İzmir