Güvenlik Çözümlerimiz, Alarm,Kamera,PDKS

CCTV Kapalı Devre Kamera Güvenlik Sistemleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Günümüzde kapalı devre kamera kontrol sistemleri (CCTV) artık gündelik hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. Tüm dünyada güvenliğin önemi sürekli artması bu dalında gelişmesine yön vermiştir. izmir kamera sistemi CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı delil toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanmaktadır. İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak ve bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır. Teknolojinin mümkün kıldığı ölçüde CCTV sistemleri için yeni kullanım imkânları da doğmaktadır. Artık şehirler de kameralarla izlenmektedir.

Trafik ışıklarında bulunan kameralar ile sürücüler denetlenmektedir. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir. Box güvenlik kameraları iki çeşittir. Standart Box kameralar her türlü cctv güvenlik sisteminde kullanılabilen iç mekan kameralardır. Day&Night Box Kameralar, Gündüzleri renkli geceleri siyah/beyaz görüntü verebilen, çok gelişmiş kameralardır.

Devamı...

IP Kamera Güvenlik Sistemleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, IP Kamera Sistemleri gelecekte geçerli olacak sistemdir. CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri yavaş yavaş yerlerini IP tabanlı sistemlere bırakmaktadır. ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. izmir karşıyaka ip güvenlik kameraları IP Kamera Sisteminin en büyük avantajı, Kameraların birbirinden bağımsız olması ve bir sisteme bağlı olmadan çalışabilmesidirCCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

Günümüzde kapalı devre kamera kontrol sistemleri (CCTV) artık gündelik hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. IP Kamera Sisteminin en büyük avantajı, Kameraların birbirinden bağımsız olması ve bir sisteme bağlı olmadan çalışabilmesidirCCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır. Günümüzde kapalı devre kamera kontrol sistemleri (CCTV) artık gündelik hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. Tüm dünyada güvenliğin önemi sürekli artması bu dalında gelişmesine yön vermiştir. Yakın gelecekte fiyatları ucuzladıkça IP kamera sistemleri daha çok rağbet görecektir. Bu kameralar birbirlerinden bağımsız çalıştıklarından çok daha sağlam bir altyapı oluşturur. Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı delil toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanmaktadır.

İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak ve bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır. Teknolojinin mümkün kıldığı ölçüde CCTV sistemleri için yeni kullanım imkânları da doğmaktadır. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir.

Devamı...

Fabrika, İşyeri Kamera Güvenlik Sistemleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, Fabrika Güvenlik Sistemleri ile fabrikanıza tam koruma sağlar. Komple çözüm üretir. Kamera Sistemi ile işçi güvenliğini kayıt altına alır. Parmak izli ve Şifreli Personel Takip Sistemi ile personelin giriş-çıkışları kontrol altına alınır. Access geçiş sistemi ile sadece kartı veya şifresi olan personel ilgili yerlere girebilir. Alarm sistemi ile hırsızlardan fabrikanızı korur. fabrika güvenliği Alarm Sistemi basit sıradan Çin malı ürünler ile kurulmaz. Dünyada kendini kanıtlamış DSC, Paradox, Texecom gibi özellikli Alarm Sistemi kurulur. Sistemlerimiz fabrikanızı sadece hırsıza karşı, yangın ve su baskını gibi olaylara karşı da korumaktadır. Güvenlik Sistemi kurulacak yerde önce detaylı keşif yapılır. Kurulacak ürünler ve sistemler özenle seçilir. Bu sistemler kurulurken kesinlikle kablolu ürünler tercih edilir.

Fabrika Güvenlik Sisteminiz ihtiyacınızı karşılamıyor mu? Ya da karşıladığını mı zannediyorsunuz? Olası bir kötü durumda sizi yeteri kadar koruyabiliyor mu? Bekçileriniz ve Gözetim personeliniz sistemleri tam anlamıyla kullanabiliyorlar mı? Güvenlik kameralarınız siyah beyaz mı? Kayıt Cihazınız kasetli mi? Bekçi Tur Kontrol Sisteminiz kartlı mı? Alarm Sisteminiz çalışıyor mu? Alarm Sisteminiz gerçekten fabrikanızı koruyor mu? Yangın Alarm Sisteminiz var mı? Gerçekten çalışıyor mu? Bunun gibi sorulacak sorulara karşı, yönetmeliklere ve kanunlara uygun ..... projelendirmeniz var mı?

Bu soruların yanıtı için lütfen bizden keşif talep ediniz. Sisteminizi kontrol edelim, göremediğiniz ihtiyaçlarınızı size bildirelim. Önlem almaktan çekinmeyin. Fabrikanıza yaptığınız yatırımlara zarar gelmemesi için erkenden tedbirinizi alın. Yeni nesil sistemler ile güvenliğinizi tam sağlayın.

Devamı...

Kablolu / Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

Yapılan son araştırmalar gösteriyorki her dört kişiden üçü kendilerini, ailelerini, evlerini ve iş yerlerini hırsızlığa karşı koruyabilmek için daha fazla bir şeyler yapabileceklerini düşünüyorlar. Ne yazıkki hırsızlık ve soygun sürekli olarak artıyor. Eviniz ve iş yerinizdeki eşyalarınız sigortalı olsada hırsızlığa karşı caydırıcı tedbirler almak son derece mantıklı ve gerekli görünüyor. dsc kablosuz hırsız alarm sistemi

Genel kanının aksine sadece pahalı ve müstakil evler değil, bütün evler soyulma riski taşıyor. Evinizi ve iş yerinizi hırsızlığa karşı korumanın en etkili yollarından biri güvenlik alarm sistemi taktırmanızdır. Böyle bir sistemde malzeme kalitesinin yüksek olması, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek hayati bir önem taşır. Bunun yanı sıra sistemin kullanışlı, güvenilir ve profesyonelce tasarım ve tesisat işçiliğinin yapılması ile önem teşkil eder.

Ev, ofis, fabrika vb. mekanlarda meydana gelebilecek soygun, yangın, gaz kaçağı, su baskını, gibi bir çok istenmeyen durumu, olay yeni başladığında elektronik algılayıcılarla algılayarak, mekan sahibini ya da ilgili kişileri haberdar eden, aynı zamanda caydırıcı etki yaratan elektronik donanım genel anlamda alarm sistemi olarak tanımlanmaktadır.

Bu gibi istenmeyen bir çok olaydan başlangıç anından itibaren haberdar olabilmek can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir.

Devamı...

Adresli / Konvansiyonel Yangın Algılama Alarm Sistemleri

Yangın Algılama Sistemlerinin amacı; Yangını başlangıç anında tespit edip uyarı elemanları ile müdahale birimlerini yönlendirmek, varsa söndürme sistemlerini uyarmak ve ortamda tehlike arz eden birimleri devre dışı bırakmaktır. Çeşitli tip algılama elemanları kullanılarak hemen her uygulama alanı için çözüm üretmek mümkündür (oteller, fabrikalar, okullar, hastaneler vb.) izmir karşıyaka yangın alarm sistemiYangın Alarm Sistemlerinde en basit anlamıyla bir yangın paneli bulunur.

Panel çeşitli tip algılama elemanlarından (dedektörler, butonlar vb.) gelen uyarıları değerlendirip uyarı elemanlarını (sirenler, flaşörler vb.) aktif duruma getirir. Yangın Algılama Sistemleri çalışma prensibi bakımından iki ayrı bölümde değerlendirilir.
1- Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri,
2- Analog Adresli Yangın Algılama Sistemleri.

Konvansiyonel yangın ihbar sistemleri daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Tercih sebebi ekonomik oluşudur. Adresli yangın ihbar sistemleri ise bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Adresli yangın alarm sistemleri içinde de adresleme teknolojilerine göre alt kategoriler bulunmaktadır.

Devamı...

Access Geçiş Kontrol Sistemleri

ERİŞİM KONTROL (ACCESS CONTROL ) SİSTEMLERİ Access (Erişim) control sistemleri daha çok fabrikalarda, genel müdürlüklerde, iş merkezlerinde kullanılmaktadır. Kartlı geçiş sistemleri, şifreli kapı geçiş sistemleri, parmak izi okutmalı geçiş sistemleri, biyometrik sistemler, yüz tanıma sistemi ile çalışan geçiş sistemleri, el okutma sistemi ile çalışan geçiş sistemleri, göz irisi okutmalı geçiş sistemleri gibi birçok çeşitleri mevcuttur. access geçiş kontrol sistemi Biyometrik sistemler daha çok güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Kartlı geçiş sistemi ise daha çok PDKS personel devam kontrol sistemi olarak kullanılmaktadır. Kartlı Geçiş Sistemleri: Bu ürünümüzün Proximity kart okutmalı geçiş sistemleri, manyetik kart okutmalı geçiş sistemleri, barkodlu kart okutmalı geçiş sistemleri gibi farklı modelleri mevcuttur. Fakat daha çok proximity kart okutmalı sistemler ve mifare kart okutmalı sistemler yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca akıllı kart okutmalı sistemler de özellikle kantin ve yemekhane kontrol sistemi amaçlı yaygın olarak kullanılmaktadır. Proximity, mifare, barkodlu ve manyetik kart okuyucular bağımsız olarak çalışabildiği gibi bir control paneline bağlı olarak da çalışabilmektedir. Turnike sistemine, bariyer sistemine veya kapı kilit sistemini kumanda edebilirler. Kartlı geçiş sistemi fabrika ve İşyerlerinde kapı açma amaçlı kullanılabildiği gibi personel devam kontrol sistemi (PDKS) amaçlı da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kartlı kapı sistemleri günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Dünya’da en tanınmış kart okutma, kartlı kapı ve kapı açma sistemi üreticileri şunlardır : Proxdata, Promag, HID, Idprint, idteck, hirsh, heart, syris, poris, ket, keyking, roslare, sensormatic, kaba, amino, benzing, acroprint, nippo, anviz, zk software ve kanrich dir. Bu firmaların yanında özellikle uzak doğuda personel sistemi, kart sistemi, personel kartı, personel devam sistemi, otomatik geçiş sistemi, kart okuyucusu, şifreli kapı, proximity kart, proximity okuyucu üreten birçok firma bulunmaktadır. Personel devam kontrol sistemi olarak kullanıldığı zaman PDKS programı ile birlikte satılmaktadır. Ayrıca PDKS yazılımı da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. PDKS sistemleri klasik kart basma saatlerinin yerini almakta ve kullanımı hızla yayılmaktadır. Proximity kimlik kartları cüzdanda taşınabileceği gibi üzerine baskı yapılarak kimlik kartı olarak yakada da taşınabilmektedir. Proximity personel control sistemi olarak kullanıldığında kartlar üzerine logo ve fotoğraf basılabilmektedir.

Devamı...

Parmak İzi Geçiş Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemi'nde (PDKS); Parmak izi, proximity ve şifre teknolojilerinin bir arada kullanıldığı PDKS okuyucusudur. ( Parmak izi PDKS) Personeli farklı teknolojilerle tanımlayıp, kontrol ederek işletmenin güvenliğini ve denetimini sağlar. çevre güvenlik sistemi Pergamon F36 D Parmak izli PDKS Okuyucusunda; parmak izlerinde ki çizik ve kesiklere karşı; birden fazla parmak tanımlanabilir.Parmak izini tanımlama hızı bir saniyenin altında olup;hata payı ise %1'in altındadır.Dilenirse sadece parmak izi; sadece kart okuyucu ve ya sadece şifre terminali olarak ta kullanılabilir. Fabrika girişinde uygun bir duvara ya da turnike üzerine parmak izi PDKS okuyucu monte edilir. Parmak izi okuyucu her personel için bir ID numarası verir ve bu ID numaraları POLİMEK PDKS programına kişinin özlük bilgileri ile birlikte tanımlanır. Personeller isterse parmak izi, şifre ya da parmak izi- şifre-kart gibi farklı şekillerde de geçiş yapabilirler. Cihazın menüsüne herkesin girememesi için parmak izi ya da şifre girilerek admin ya da adminler atanır. Parmak izi donanımını bilgisayara isterseniz com1 -com2 portundan isterseniz de TCP/IP ile bağlayabilirsiniz. Parmak izi okuyucunun üzerinde opsiyonel olarak USB girişi de mevcuttur. Parmak izi PDKS sistemine bağlı bulunan bilgisayarın sürekli açık olmasına gerek yoktur.

Parmak izi PDKS okuyucuları, okutulan parmak izi , kart ya da şifreleri kendi hafızasına alır, siz ne zaman isterseniz PDKS programından parmak izi PDKS okuyucusunun kullanıldığı yerlerde her parmak izi PDKS terminaline ayrı ayrı personellerin parmak izleri tanımlanmak zorunda değildir, Polimek Personel Devam Kontrol programı ile bir parmak izi PDKS terminalindeki belirlenen parmak izlerini farklı bir IP ye sahip terminale aktarabilirsiniz. Parmak izi kullanıcıları, parmaklarını cihaza bastıklarında parmak izleri sisteme tanımlı ise ve parmaklarını doğru şekilde okutmuş ise cihaz Türkçe ve sesli olarak " Geçebilirsiniz " der, Parmak izi kullanıcısının parmağı sisteme tanımlı değil ise ya da parmağını düzgün okutamazsa yine Türkçe ve sesli olarak " Lütfen tekrar deneyin" diyerek uyarır. Parmak izi okuyucular günümüzde personel devam kontrolünde ve takibinde en çok kullanılan ve en güvenilir sistemdir. Ayrıca parmak izi sistemlerinde proximity kart maliyetleri olmadığında parmak izi pdks sistemi çok kısa bir sürede kendi kendini amorti eder.

Parmak izlerini Bilgisayara yedeklenebilir.Tanımlanan bir cihazdaki parmak izi, istenilen diğer parmak izi cihazlara otomatik atılarak her cihaza parmakların yeniden tanımlanması zahmetini ortadan kaldır.

Devamı...

Personel Devam Kontrol Sistemleri, PDKS

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, profesyonel hırsız alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Kablolu ve Kablosuz Hırsız Alarmları ile ihtiyacınıza uygun çözümler üretmekteyiz. Dünyanın en kaliteli hırsız alarmı markaları olan DSC, Texecom, Paradox, Teknim, Mieka, Crow ile her bütçeye uygun çözümler sunmaktayız. magic face biyometrik yüz tanıma sistemi Parmak İzi Okutmalı Geçiş Kontrol Sistemleri: Biyometrik sistemler içinde en popüler olan ürün parmak izi okutmalı geçiş kontrol sistemleridir.

Parmak izli sistemler daha çok erişim, access kontrol amaçlı kullanılmaktadır. Parmak izli kilit sistemleri, parmak izi okutmalı personel devam kontrol sistemleri , Pdks ve parmak izli kapı sistemleri gibi değişik tipleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Parmak izi okutma sistemleri turnike ve bariyerlere de kumanda edebilmektedirler. Suprema parmak izi sistemleri, ZK software parmak izi sistemleri, Anviz parmak izi okutma sistemleri, Keico parmak izi okutma sistemleri , Adel parmak izi okutmalı kapı açma sistemleri, Magic Pass parmak izi okutma sistemleri çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüz Tanıma Sistemleri: Yüz tanıma ile kapı açma sistemleri çok yeni bir teknoloji olup kullanımı hızla yayılmaktadır. Daha çok İsrail firmaları tarafından üretilen yüz tanıma sistemleri geçiş kontrol amaçlı ve pasaport kontrol amaçlı şıkça kullanılmaktadır. El Okuma Sistemleri: El okutmalı kapı açma sistemleri, damar okutma ve avuç içi okutma olarak iki ayrı tipdedir. Yerini daha çok parmak izi okuma sistemlerine bırakmıştır.

Biyometrik access kontrol sistemleri içinde önemi gittikçe azalmaktadır. Giriş kontrol, geçiş kontrol, şifreli kapı sistemleri, kartlı kapı sistemleri, turnike sistemleri, kart sistemi, biyometrik sistemleri, otomatik geçiş sistemleri gibi geçişi sınırlayan güvenlik sistemleri nin kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. ERİŞİM KONTROL (ACCESS CONTROL) SİSTEMLERİNİN BİLEŞENLERİ VE YARDIMCI ÜRÜMLER: Bileşenler: Proximity kart okuyucular, manyetik kart okuyucular, barkod okuyucular, access control panelleri, manyetik kilitler, manyetik tutucular, elektrikli kilitler, geçiş kontrol yazılımları, yemekhane kontrol yazılımları, kantin kontrol yazılımları, turnikeler, boy turnikeleri, bel turnikeleri, vip turnikeler, single turnikeler, double turnikeler, trafik bariyerleri, kollu bariyerler, şifreli kapı açma terminalleri, el terminalleri, kartlı kilitler, akıllı okuyucular.

Devamı...

Turnike Geçiş Sistemleri

Turnike Geçiş Kontrol Sistemleri ile firmanıza giriş çıkışları kontrol edebilirsiniz. Üç konumlu ışıklı gösterge, sistemin geçiş kontrolünü sağlar. Turnike geçişe hazır ise yeşil ok yanıp söner. Geçiş izni alındığında yeşil ok sürekli olarak yanar. Turnikeden geçiş yapıldığı anda karşı yön için geçişin o anda yasak olduğunu belirten kırmızı " X " işareti yanar. izmir turnike geçiş sistemleri Mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmıştır. İki yönlü çalışır. Sadece bir kişinin geçişine izin verir. Geçilen yönde bir data çıktısı vardır. Bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC ye de gönderilebilir. Sistem, mekanik hareket sönümlemeyi mini abserver ile pnömatik olarak yapmaktadır. Elektrik kesilmesi durumunda sistem otomatik serbest geçiş moda döner. Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur. Turnike (Turnstile) Geçiş Kontrol Sistemleri (Access Kontrol)bakımından çok önemlidir. Farklı model turnike kullanılarak turnike sistemleri yapılandırmasıyla Geçiş Kontrol sağlanır. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada kurulmak istenilen güvenlik sistemleri ile alakalıdır.Çok çeşitli modellerde turnike vardır ve istenmeyen ziyaretlere karşı ‘’Turnike Sistemleri’’ kurularak güvenlik sağlanır. İskelelerden Stadyumlara,İş merkezi kapılarından yüzme havuzlarına kadar günümüzde bir çok yerde Turnike Sistemleri görmek mümkündür. Ülkemiz Turnike Sistemleri kurulması açısından şanslıdır çünkü yerli ‘’Turnike’’ üretiminde öncü bir çok Türk Turnike üreticisi firmaları vardır,yerli turnike kullanımı hem ekonomik olarak hem de teknik alt yapı olarak avantaj sağlamaktadır. Bugün artık yurtiçinde üretilen turnikeler kullanılarak çeşitli yerlerde rahatlıkla turnike geçiş sistemleri kurulabiliyor.Turnike Sistemleri diğer geçiş kontrol sistemleri ögeleri ile (kartlı geçiş sistemi,parmak izi sistemleri vb) entegre şekilde olabiliyor.

Devamı...

Çevre Güvenlik Sistemleri

Günümüzün artan güvenlik talepleri sonucunda çevre güvenliği konusunda çeşitli çözümler üretilmiştir. Uygulanacak olan çözümler sistemlerin uygulanacağı alanlara göre çeşitlilik göstermektedir. Herhangi bir yapı veya yapı grubunun dış çevre güvenliğinin sağlanması için aşağıda açıklanan sistemler birlikte veya tek başına kullanılabilir. çevre güvenlik sistemi

İnfrared Bariyerler ile Çevre Güvenliği; Uygulama alanı tesis çevrelerinde bulunan duvarlar, tel örgü ve korumasız alanlardır. Alıcı ünite ve verici ünite olmak üzere iki bölümden oluşan sistemde söz konusu ünitelerin birbirlerine ışın demetleri göndermesi ile görünmez bir koruma duvarı oluşturulmaktadır. İnfrared ışınlardan oluşan görünmez duvar kesildiğinde (alıcı, ünite ile verici ünite arasına bir cisim girdiğinde) infrared bariyerlerden merkeze alarm bilgisi gönderilmektedir.

Duyarlı Kablo Sistemi ile Çevre Güvenliği; Uygulama alanı tesis çevrelerinde bulunan duvarlar ve tel örgülerin üzeri veya önüdür. Duyarlı kablolar birbirlerine paralel olarak ortalama 15 cm aralıklarla uygulanır. Kablo birbirinden 2,5 ~ 3 m uzaklıktaki direklerle desteklenmelidir. Kabloya uygulanacak olan herhangi bir mekanik müdahale (sallama, kesme, koparma vb.) durumunda merkeze alarm bilgisi gönderilmektedir. Duyarlı kablo bölgelere ayrılarak alarmın hangi bölgeden geldiği saptanabilir.

Devamı...

Otopark Bariyer Sistemleri

Polimek bariyerler otopark alanlarının araç giriş ve çıkışını kontrol altına alabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir. Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bilinciyle emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmaktadır. otopark bariyer sistemi Bariyer Sistemleri ile fabrikanıza ilk girişi kontrol altına alırsınız. Araç geçişi sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından, kapanması için tetiklenmesi durumunda dahi, kolun aşağı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladığında sistem hafızasında beklettiği kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır.Elekronik devre mikroprosesör kontrollu olarak tasarlanmıştır. Elektronik devre üzerinde tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazırdır. Çevre bağlantıları takılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilir. Geçiş kontrol yazılımı yardımı ile taşıt bariyer sisteminden geçiş yetkilerini kısıtlıyabilir kapatabilir ya da sınırsız yapabilirsiniz. Geçiş kontrol yazılımımız sayesinde kişilerin geçiş saatlerini saklayabilir raporlayabilirisiniz. Otopark bariyeri sistemleri anakartın da bulunan buton (kuru kontak) girişi sayesinde kartlı acces sistemleri ile veya parmak izli sitemlerimiz ile birlikte geçiş kontrol yazılımı ile bağlantılı ya da standalone olarak çalıştırabilirsiniz. Bariyer sistemlerinin üretim ve ARGE aşamasında esas koşul, bariyerlerin dayanıklılığı, mukavemeti ve her hava şartında çalışabilmesi olmuştur. Üretim aşamasında ve test sürecinde Otopark bariyer sistemlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü çalışa bilmesi esas alınmıştır. Otopark bariyer sistemlerimiz kullanıldıkları yerde de kendilerini ispatlamış olup mevcut referansları ile de bu iddiasını artarak sürdürmektedir.

Devamı...

Araç Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Okuma Sistemi havaalanı girişinde ve otoparkında, gümrük ve limanlarda kullanılabilen bir sistemdir. Güvenlik açısından oldukça önem arz eden sistem tüm havaalanlarının güvenliğinin sağlanmasında önemli bir araçtır. araç plaka tanıma sistemi Çalıntı araçların havaalanına ve gümrüğe girişlerinde (POLNET’e entegrasyonu ile) ilgili kişilere alarm şeklinde uyarı vermektedir ve önlem alınabilmektedir. Ayrıca özellikle havaalanı otoparklarında sistemin kullanımı oldukça faydalıdır. Otoparka giren aracın plakası girişte okunarak sisteme kaydedilir. Plaka Okuma Sistemi’nin değişik noktalar için esnek programlama gücü ile aracın çıkışında operatöre aracın hangi tarih ve saatte otoparka giriş yaptığı belirtilir ve böylece yanlış ücretlendirme ve özellikle uzun süreli parklarda fiş kaybı gibi sorunların önüne geçer. Günümüzde kentlerdeki nüfusunda artmasıyla güvenlik gereksinimi en üst seviyede hissedilmektedir. Bu kapsamda gün geçtikçe yaygınlaşan MOBESE Güvenlik Kameraları ile birlikte Plaka Okuma Sistemleri de önem kazanmaktadır. Plaka Okuma Sistemi ile şehir içi ve şehirlerarası yollarda, kavşak ve trafik ışıklarında trafiğin izlenmesi ve kontrolünün sağlanmasında en önemli materyaldir.

Devamı...

Bekçi Devriye Tur Kontrol Sistemleri

Bekçi Devriye Tur Konrol Sistemleri özellikle iş güvenlik hayatımızın vazgeçilmez bir ürünleridir. Bekçilerin bulundukları ortamlarda çevre kontrolunu yapmaları için bir tane Tom Kalem kullanırlar. Bu tom kalem ile daha önce montajı yapılmış yerlere bekçi tur kontrol sistemi kalemini dokundurarak oraya gittiğini belirtir. guard tour bekçi tur kontrol sistemi İşletme içinde her türlü bilgisayara takılabilen Bekçi Tur Kontrol Sistemi; Haberleşme Yuvası ile Akplus Akıllı Kalem Devriye Tur Kontrol Sisteminin hafızasında bulunan tüm kayıtlar bilgisayara aktarılıp raporlanabilir. Bunun için bilgisayar programının çalıştırılması ve bekçi tarafından yetkiliye teslim edilen Akplus Akıllı Kalem Bekçi Tur Saati haberleşme yuvası içine bırakılarak veya USB li versiyonda bilgisayarın USB girişine takılarak [Enter] tuşuna basılması yeterlidir.

Akıllı Kalem Bekçi Tur Kontrol Sistemi içerisinden çıkan güvenlik kontrol noktaları güvenliğin önemli olduğu, kontrol edilmesi istenen yerlere monte edilir. Bekçi, tura çıkmadan önce kendisine ait olan bekçi anahtarlığını Akplus Akıllı Kalem Bekçi Tur Kontrol Kalemine okutur, böylece Akplus Akıllı Kalem Bekçi Tur Kontrol Kalemi hangi bekçi tarafından kullanıldığını öğrenmiş olur. Bekçi kontrol etmekle yükümlü olduğu yerlere giderek Akıllı Kalemi güvenlik noktalarına okutarak kontrolünü yapar, bu esnada, okuma sırasında Akplus Akıllı Kalem Devriye Tur Kontrol Sistemi ışıklı ve sesli uyarı verir. Bekçi mesai süresi boyunca kontrol ettiği yerlerde bulunan güvenlik noktalarını Akplus Akıllı Kalem Bekçi Takip Sistemine okutarak yaptığı güvenlik kontrol işlemlerini kayda alır. Bekçi görevini bitirdikten sonra, Akplus Akıllı Kalem Bekçi Tur Sistemini amirine teslim eder.

Devamı...

Üst Arama Metal Algılama Dedektörleri - Kapı & El Tipi

Metal kullanımının gün geçtikçe artması ve hayatımızın her aşamasına girmesinden dolayı meydana gelen kolaylıkların yanında, havaalanları veya güvenliğin önemli olduğu her yerde de bu bir risk teşkil etmektedir. Bu nedenle kapı ve el tipi üst arama dedektörlerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

izmir metal algılama dedektörleriKapı dedektörleri vücudu lazerle bölgelere ayırarak, bu bölgelerde metal cisim, bıçak, tabanca vs. olup olmadığını kontrol ederek sesli ve ışıklı uyarı verir. Kapı dedektörlerinin bir çok farklı modelleri mevcuttur. Kapı Dedektörleri 6 bölgeden 34 bölgeye kadar çıkabilirler; hassasiyet ayarları kullılacak yere göre farklılık gösterir. Kapı dedektörleri; el dedektörleri ve x-ray cihazları ile desteklendiği zaman yüzde yüz güvenlik sağlanır.

Üst arama dedektörü güvenlik sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış yüksek performanslı bir dedektördür. Genel kullanım amaçları, yoğun ziyaretçi alan yerlerde vücut üzerinde bulunabilecek tehlikeli silah yada araç taraması, havaalanı veya sınır güvenliği, paket veya mektup içinde metal taraması veya herhangi bir yerde saklı metal araması olarak sıralanabilir.

Dünyanın en ileri dijital algılama teknolojisi kullanılan metal algılama dedektörlerimiz, insan vücudu üzerinde bulunan metal ve alaşım parçacıklarını algılamak için kullanılır. 24 saat boyunca bilgi alarak çalışabilir ve aynı anda hem sesli hem de ışıklı alarm verebilir. Bozuk para, anahtar, kemer tokaları vs. gibi nesnelerin yanlış alarm vermesini engellemek için hassasiyet ayarı yapılabilir. Fabrikalar, madenler, bankalar, lüks evler vs. gibi pahalı metal nesnelerin kolayca kaybolabileceği mekanlarda; ayrıca hava alanları, alışveriş merkezleri, gümrükler, hapishaneler, fuar salonları gibi tehlikeli metal nesnelerin yasak olduğu yerlerde de kullanılmaya uygundur.

Devamı...

Mağaza Ürün Güvenlik Sistemleri

Mağaza Ürün Koruma Sistemleri, satılan ürünlerin üzerine takılan Sert veya Kağıt etiket ile, kapının kenarlarına takılan bir çift alıcı-verici ürün anteni sayesinde ürünlerinizi korur. Tekstil ürünlerinin üzerine takılan Hard-Tag (Sert Etiket) ile, ürünlerinizi korumuş olursunuz. Kitap, CD, Dergi vb. mağaza ürün koruma sistemi izmir EAS (Electronic Article Surveillance) olarak bilinen ürün güvenlik ya da ürün koruma sistemleri mağazalarda ürünlerinize takılan etiketlerle korunmasını sağlamaktadır. Günümüzde mağaza güvenlik sistemleri çok önemli bir ihtiyaçtır. Elbette mağaza güvenlik sistemleri talebindeki artış sektörde pek çok yeni güvenlik sistemi uygulamaları yapan firmaları da ortaya çıkarmıştır.

Bazı kötü niyet ve hırsızlık olaylarının özellikle mağazalarda artması üzerine; ürün güvenlik sistemlerini kullanım gereksinimi ortaya çıkmıştır. Ürün gözetleme sistemlerine ihtiyacı olan nihai tüketici ise gerçekten neye ihtiyacı olduğunu, nasıl bir güvenlik sistemi kurdurması gerektiği konusunda zorlanıyor. Ayrıca gerçekten de ihtiyaç duyduğu mağaza ürün koruma sistemleri ’ni hem kaliteli hem de uygun fiyat şartlarında temin edecek güvenlik firmasını bulmakta zorlanıyor.

Devamı...

Görüntülü Diyafon İnterkom Sistemleri

Basit olarak görüntülü diyafon sistemleri, zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunan monitöre iletir, görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir. Bunun yanında binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama, bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörü üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır. izmir görüntülü diyafon sistemi Görüntülü kapı telefonları villa yazlık apartman daireleri ve iş yerlerinde kullanılır. Otomatik kapı açma butonu vardır. Zil sesiyle birlikte ekrana görüntü gelir. Görüşme sonunda ahize yerine konulduğunda cihaz kendiliğinden kapanır. Görüntülü kapı telefonları gece karanlığında "Kızıl ötesi" ışın yardımıyla net görüntü verir. Görüntülü kapı telefonlarına Kamera monitör ilave edilebilir. Kamera sıva üstü veya altı olarak monte edilir. Gerektiğinde görüntülü kapı telefonlarının monitör butonuna basarak kapı önünü görme imkanı sağlar. Evde bulunmama durumunda zil butonuna basılmak suretiyle devreye giren görüntülü kapı telefonu monitörü, 30 sn sonra kendiliğinden kapanır.

Devamı...

Araç Takip Sistemleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, profesyonel hırsız alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Kablolu ve Kablosuz Hırsız Alarmları ile ihtiyacınıza uygun çözümler üretmekteyiz. Dünyanın en kaliteli hırsız alarmı markaları olan DSC, Texecom, Paradox, Teknim, Mieka, Crow ile her bütçeye uygun çözümler sunmaktayız. araç takip sistemi tus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat am dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis. Nam dui mi, tincidunt quis, neque egestas augue, eu putn tor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putat Mieka Kablolu Hırsız Alarm Sistemi : 439 TL + KDV (İzmir içi kurulum dahil)

Devamı...

Acil Durum Yönlendirme Üniteleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, profesyonel hırsız alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Kablolu ve Kablosuz Hırsız Alarmları ile ihtiyacınıza uygun çözümler üretmekteyiz. Dünyanın en kaliteli hırsız alarmı markaları olan DSC, Texecom, Paradox, Teknim, Mieka, Crow ile her bütçeye uygun çözümler sunmaktayız. acil durum yönlendirme üniteleri tus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat am dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis. Nam dui mi, tincidunt quis, neque egestas augue, eu putn tor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putat Mieka Kablolu Hırsız Alarm Sistemi : 439 TL + KDV (İzmir içi kurulum dahil)

Devamı...

Bakım Anlaşmaları Servis Hizmetleri

Karşıyaka Güvenlik Sistemleri, profesyonel hırsız alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Kablolu ve Kablosuz Hırsız Alarmları ile ihtiyacınıza uygun çözümler üretmekteyiz. Dünyanın en kaliteli hırsız alarmı markaları olan DSC, Texecom, Paradox, Teknim, Mieka, Crow ile her bütçeye uygun çözümler sunmaktayız. acil durum yönlendirme üniteleri tus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat am dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis. Nam dui mi, tincidunt quis, neque egestas augue, eu putn tor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putate magnaeros eu erat. Aliquam erat volutpat. Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus. Ut felis.Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu putat Mieka Kablolu Hırsız Alarm Sistemi : 439 TL + KDV (İzmir içi kurulum dahil)

Devamı...


Karşıyaka Alarm Kamera Güvenlik Sistemleri, Sent Elektronik, Güvenlik Sistemleri ve Lojistik Hizmetler Markasıdır
1761 Sokak No.2/E 35530 Karşıyaka - İzmir
Telefon : 0232 381 28 22 | Faks : 0232 381 28 23 | E-Mail : info@karsiyakaguvenlik.com
Farkedilmekicin.com | Guvenlikicin.com | Karşıyaka Güvenlik | Güvenlik Sistemleri | Sent Grup | Alarm 35