Otopark Bariyer Sistemleri

Otopark Bariyer Sistemleri

Otel , Fabrika, site, villa, açık ve kapalı otoparklarda kullanılan ve gerektiğinde bilet sistemine bağlanabilen bariyer sistemleridir. Uzaktan kumanda veya buton kontrolü ile çalışır. Karanlık ortamlarada ikaz lamabaları sayesinde kolayca farkedilir.


Otopark Bariyer sistemi genel anlamda otoparklarda, site araç girişlerinde ve araç girişinin kontrol altına alınmak istendiği tüm mekan ve ortamlarda kullanılmaktadır.

Otopark Bariyer Sistemi - KDV Dahil 1.489 TL

Otopark Bariyer Sistemleri trafiği aksatmadan geçiş kontrolu yapılmasını sağlar.


otopark bariyer sistemi


Otopark Bariyer Sistemi
Kısa Bir Süre İçin Kampanyalı Fiyat;

--- KDV Dahil 1.489 TL ---


OTOPARK BARİYERİ

Geçen zaman ile birlikte otopark bariyer teknolojilerinde gelişmeler olmuş insanlara olan bağımlılığından kurtulmuştur. Günümüz de bariyerler herhangi bir kişinin yönlendirmesine gereksinim duymamaktadır. Çalışma şekli kişilerin gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Örnek olarak bir site girişini baz alırsak site sahipleri Otopark bariyeri sistemlerini araçtan inmelerine gerek kalmadan yada camlarını açmadan kumandalarını kullanarak açabilir, geçişlerini yaptıktan sora ister otomatik kapanmasını bekleyebilir yada tekrar kumandalarını kullanarak bariyerlerini kapatabilirler. Bunun dışında otoparklar, süre sınırlaması ya da abonman kullanımı olan otoparklarda araç bariyer sistemlerini farklı düzenlemeler ile kullanabilirisiniz.

Geçiş kontrol yazılımı yardımı ile taşıt bariyer sisteminden geçiş yetkilerini kısıtlıyabilir kapatabilir ya da sınırsız yapabilirsiniz. Geçiş kontrol yazılımımız sayesinde kişilerin geçiş saatlerini saklayabilir raporlayabilirisiniz. Otopark bariyeri sistemleri anakartın da bulunan buton (kuru kontak) girişi sayesinde kartlı acces sistemleri ile veya parmak izli sitemlerimiz ile birlikte geçiş kontrol yazılımı ile bağlantılı ya da standalone olarak çalıştırabilirsiniz.
Bariyer sistemlerinin üretim ve ARGE aşamasında esas koşul, bariyerlerin dayanıklılığı, mukavemeti ve her hava şartında çalışabilmesi olmuştur. Üretim aşamasında ve test sürecinde Otopark bariyer sistemlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü çalışa bilmesi esas alınmıştır. Otopark bariyer sistemlerimiz kullanıldıkları yerde de kendilerini ispatlamış olup mevcut referansları ile de bu iddiasını artarak sürdürmektedir.

Otopark bariyer sistemlerin de üretim ve ARGE aşamasında güvenlikte üst düzeyde tutulmuştur. Kollu Bariyerimizin üzerinde bariyer gövdesi ve karşı ayağı arasında bulunan fotosel sayesinde otomatik bariyer kolunun inmesi esnasında kolun altından herhangi bir geçiş olursa kolun inişini durdurup kolu tekrar kaldırıp kolun altındaki nesnenin çıkmasını bekleyecektir. Bu sayede geçiş esnasında aracınızda yaşayacağınız bir sorun nedeni ile vakit kaybetmeniz sorun olmayacaktır. Sadece araçla değil kolun inişi sırasın kişilerin kolun altından geçişi esnasında olabilecek muhtemel kazaları da önlemiş olacaktır.

Park bariyer sistemlerinde acil durumlar da göz ardı edilmemiştir. Olası bir elektrik kesintisinde bariyerin içinde bulunan güç kaynağı ile (opsiyonel) geçişleriniz de bir duraksama yaşamak durumunda kalmayacaksınız. Güç kaynağınızın bitmesi durumunda bariyerinizi manuel olarak açık duruma almanızı sağlayan basit bir anahtar mekanizması bulunmaktadır. Bu anahtar yardımı ile bariyerinizi ortalama 1-2 dk içerisinde tamamen açık duruma getire bilirsiniz.

Bariyer sistemlerinde araçla bariyere olası çarpmaların engellenmesi de düşünülmüştür. Özellikle geceleri bariyer kolunun görünmesi zorlaşır bu yüzden bariyer kolu beyaz renkli boyanmış olup üzerinde reflektörler bulunmaktadır. Reflektörlerin yeterli olmadığı durumlarda, flaşör (opsiyonel) takıla bilmektedir. Flaşör bariyer kolunun hareket süresince yanarak kullanıcıları uyarmaktadır. Otopark sistemleri bu sayede olası kazaları da minimuma indirmektedir.

Otopark bariyerimiz kol uzunluğu max. 6 M olabilmektedir. 6 M den daha uzun alanlarda karşılıklı iki bariyer kullanılarak 12 M mesafeye kadar olan alanlarda geçiş kontrolü sağlana bilir. Otopark güvenlik bariyerlerimiz birçok şekilde kontrol edilebilmektedir.


Enerji 100 - 240 V AC
Güç Tüketimi 180 W
Gövde 1,5 mm 304 kalite paslanmaz çelik veya saç üzeri elektrostatik boya
Çalışma Isısı (-20), (+60) C
Ebatlar 102 cm x 25 cm x 39 cm
Kol Uzunluğu 3-4,5-6  m ve ara uzunluklar
Uzaktan Kumanda Butonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Araç anahtarlığına takılan veya araçta herhangi bir noktaya bırakılan keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldığında, bariyer aracı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş sağlanır. Bir bariyere 1 - 500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılmaktadır. 
Buton Kontrol bariyer tek veya çift buton kontrolü ile de çalışmaktadır. Tek buton kontrolünde, butona her basılışta bariyer bir sonraki hareketini yapar. (Açıksa kapanır, kapalı ise açılır.) Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayarlı butonlar bulunmaktadır.
Zaman Kontrol bariyer açıldıktan belirli bir süre sonra otomatik kapanması isteniyorsa, istenilen süreye ayarlanabilen zaman kontrolü bulunmaktadır.
Access Kontrol Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V dc darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adet bariyer kontrol edilebilir. Her türlü acces kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir.
Sensor Kontrol Araç geçişi sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından, kapanması için tetiklenmesi durumunda dahi, kolun aşağı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladığında sistem hafızasında beklettiği kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır.
Akıllı Kol bariyer kolu aşağı ve yukarı hareketi sırasında kendisine dokunan bir cismi hissetme ve buna göre tepki gösterme özelliğine sahiptir. Emniyet sensoru dışında kalan durumlarda, bariyer kolunun aşağı hareketi sırasında altında kalan bir maddeyi algılaması ve otomatik yukarı hareket alma süresi 0,7 sn dir. bariyer kolunun yukarı hareket sırasında hareket yönündeki cismi algılaması ve durma süresi 0,3 sn. dir. Kolun çarpma durumunda kırılabilir üretilmesi mümkündür. 
Sistem Elekronik devre mikroprosesör kontrollu olarak tasarlanmıştır. Elektronik devre üzerinde tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazırdır. Çevre bağlantıları takılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilir.
Akü bariyer sisteminde opsiyonel  olarak sunulan akü ve akü şarj ünitesi sayesinde, elektrik kesilmesi durumda 250 açma-kapama ile sistem kesintisiz çalışmaya devam eder.
İkaz Lambası Opsiyonel;bariyer kolunun aşağı ve yukarı hareketi sırasında cihaz üzerinde bulunan flaşör ikaz lambası kol hareketini tamamlayana kadar yanıp söner. 
Reflektör bariyer kolu üzerinde gece görülebilen reflektör kırmızı bantlar ve " STOP" yazısı bulunmaktadır.
Acil Mod Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
Ekstra Müşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir. 
Özel Tasarım Özgün tasarımı ile kapalı ve dış mekanlar için dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti Sistem iki yıl süre ile garantilidir.
Teknik Servis Tüm Türkiye dahilinde, Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
Montaj Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yapılır.