Perkotek PDKS Personel Devam Kontrol Sistemi

Perkotek PDKS Personel Devam Kontrol Sistemi

Personeller ve işgüçü bir işletmenin en önemli can damarlarıdır. İşgücünün verimsiz olduğu her işletme ne yazık ki rakiplerinin yanında 1 adım geride kalmak zorunda. Gün geçtikçe artan sert iş piyasalarında 1 adım önde olmayı kim istemez ki?

Perkotek PDKS Yazılımı Kısa Bir Süre İçin : 388 TL + KDV

 perkotek pdks personel devam kontrol sistemi
1- PDKS YAZILIMI NEDİR ?
Pdks yazilimi, kartlı veya parmak izi cihazların içerisindeki bilgileri bilgisayara aktarıp rapor alabileceğiniz ve maaşıda hesaplatabileceğiniz bir yazılımdır. Bu tip arzlar programın çıkmasına neden olmuştur.

2- KULLANIM AMAÇLARI
İşgücü verimini arttırıp kişilerin giriş ve çıkışlarının, molalarının düzenli bir şekilde takip edilebilmesi ve detaylı rapor alanabilemek, kişilerin çalışma saatlerini dakikasına kadar raporlamak, ücretlerini kuruşuna kadar hesaplamak. Personel sayısı çok olan işletmeler çalışanlarının giriş çıkış saatlerini molalarını takip etmedikleri takdirde büyük bir iş gücü kaybına maruz kalabilirler. Buda ciddi maliyetlere mal olmaktadır. Ayrıca personelin giriş çıkış haricinde kimlik,kişisel, eğitim, giyim, ve benzeri bilgileri de sistem de takip edebilecek şekilde düzenlenmiştir.

3- BAĞLANTI ŞEKİLLERİ
Pdks programı cihazlara günümüz teknolojisinde her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Bağlantı şekli olarak TCP\IP, RS232 kullanılmaktadır.

4- ANALİZ
Pdks yazılımı ile firmalar önlerine daha net bir şekilde bakabilirler. Personellerine güvenen bir firma her zaman yollarına çok daha iyi bir şekilde yol alabilirler. Her zaman bir sepette çürük meyveler diğer taze meyveleri etkilermiş. Burdaki amaç çürük meyveleri tespit etmektir.

5- SONUÇ
Ne şekilde olursa olsun hayatımızın her zaman ve her yerde artık kontrol ediyoruz ve kontrol ediliyoruz. Kontrol sistemlerinin en güvenli ve en az maliyetli ürünleri arasında kartlı ve parmak izi sistemler gelmektedir. Bu sistemlere sahip olabilirsiniz.

6- ÖZELLİKLERİ
• Personelin işe zamanında giriş-çıkışını sağlayarak iş disiplinini arttırır.
• Puantaj sonuçları resmi bordro programlarına ( Eta, logo,link, netsis, mikro vb..) aktarım yapılabilir.
• Elle hesaplandığında oluşabilecek işlemsel hatalar ortadan kalkar.
• Program sonuçlarının diğer paket programlara aktarımı yapılabilmektedir.
• Programın çalışması için işletmelerdeki kullanılan standart bir bilgisayar yeterlidir. Ekstra bir bilgisayar gerektirmez.
• Raporlamada Excel belgesi oluşturulabilmektedir.
• Rapor formatını kullanıcılar istedikleri seçenekleri aktif yada pasif ederek hazırlayabilirler.
• Geç kalmaya, erken çıkmaya ve keyfi devamsızlıklara verilen tolerans ile cezai kesintiler istenilen oranda yapılabilir.
• İstendiği zaman tarihler arası maaş bordrosu alınabildiği için o ana kadar olan işçilik ücreti hemen tespit edilebilir.
• Pdks programı tek kullanıcı ve çok kullanıcı olarak yani client mantığıyla çalışma özelliğine sahiptir.
• Pdks yazılımı ayrıca normal çalışma, devamsızlık, fazla mesai, ücretli izin, ücretsiz izin, hafta tatili, yemek, çay molaları veya işletmenin benzer uygulamalarına bağlı olarak parametrelerde esnek bir şekilde uyarlanabilir.
• İşletmelerin yapılarına göre tek vardiya ya da birden çok vardiyayı esnek bir biçimde ayarlama özelliği bulunmaktadır.
• Bordro alanlarını çoğu muhasebe programına aktarbilme özelliğine sahiptir.
• Programınızın kullanıcı parolasını değiştirebilme
• Programın otomatik yedekleme özelliği sayesinde, herhangi bir arıza oluşumunda yedeklerin kullanılarak veri kaybının önlenmesi
• Veri kurtarma özelliği sayesinde, yanlışlıkla silinen personellerin geri alınabilmesi

Hizmet ve destek garantisiyle yanınızdayız. 2 yıl destek 10 yıl parça garantisi vermekteyiz.


PDKS PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ

PDKS ; İşletmelerde çalışan personellerin belirlenen zamanlarda girip belirlenen zamanlarda çıkmasını sağlamak, geç kalan , erken çıkan yada devamsızlık yapan kişiler olursa da bunları raporlayıp sisteme girilmiş prensip parametreleri ile gerekli cezai yaptırımların yapılmasıdır. PDKS Sistemi aynı zamanda kişinin yapmış olduğu fazla mesai ve primlerini de hesaplayarak maaşına ekleyebilir. İş disiplinini arttırarak bahanelerin önüne geçer ve üretimin artmasına katkıda bulunur.

PDKS ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Ülkemizde yaygın olarak 3 farklı şekilde uygulanmaktadır.

a-)
Manuel Kart basma saatleri; Kart basma saati duvara monte edilir.Takip için A4 Kağıdının yarısı ebadında puantaj kartları kullanılır.Kart basma sisteminin yanına bu puantaj kartlarının muhafaza edileceği kart dolapları takılır.Kartlar 30 günlük olup bir yüzünde 15 gün diğer yüzünde de ayın ikinci 15 günü yer alır.Giriş ve çıkışlarda personel dolaptan alıp kartını saate basar ve tekrar kart dolabına bırakır.Kart basım saati kartın üstüne gün ve saati basar, daha sonraki yapılacak kontrollerle kişinin hangi saatte girip hangi saatlerde çıktığı ile birlikte devam devamsızlık durumu gözlenir.

b-) Kartlı PDKS; Kredi kartı ebadında barkotlu yada proximity kartlar ile çalışır.PDKS terminali giriş ve çıkışın müsait olduğu bir konuma monte edilir.Her çalışana ise PDKS kartlarından verilir.Giriş ve çıkışlarında personeller bu kartları barkodlu ise cihazdan slip çekerek proximity ise kartı okuyucuya göstererek kullanır.PDKS Cihazının da biriken datalar PERKOTEK PDKS YAZILIMI aracılığıyla bilgisayara aktarılarak puantaj yapılır.Program üzerinden kişilerin tüm hareketleri izlenerek maaş hesaplaması yapılır.

c-)Parmak izli PDKS; Şuan en yaygın ve en etkin kullanılan sistem olup en büyük avantajı personellerin birbirleri yerine kartlarını okutmalarını ve kartım evde kaldı, kartım kayboldu gibi bahanelerle sistemin çalışmasını olumsuz yönde etkilemek isteyenleri önlemesidir.Bir personelin 10 parmağı da sisteme tanıtılır ola ki biri okumazsa geri kalan 9 seçenekten biri ile geçiş yapılabilir.Parmak izlerinin ilk tanıtılması ve DPI oranı çok önemlidir.Magic pass parmak izi cihazlarının en büyük özelliği parmakta 24 noktaya bakması ve 4 ünü görünce geçiş izni vermesidir. Oysaki piyasadaki cihazların parmakta sadece  8 noktaya bakar ve 4 tanesini tanımasıyla geçişe imkan verir.Dolayısıyla MAGİCPASS PDKS cihazları 3 kat daha performanslıdır.Ayrıca okutulan parmak 360 derece terslenebildiği için kullanıcının belirli bir açıyla basmasına gerek kalmaz hangi açıyla okutursa okutsun parmak izi pdks cihazı kişiyi tanıyacaktır.

PDKS PROGRAMININ ÖNEMİ

Donanımların kalitesi ve uygulanabilirliğinin önemi hiç şüphesizdir fakat PDKS yazılımının içeriği,esnekliği,diğer yazılımlarla haberleşebilmesi,uzak erişimle destek alabilmesi, sürekli güncellenmesi ve düzgün hesaplama yapması en önemli unsurdur. Günümüzde bir çok firma PDKS sistemi satmakta ve sistemlerinin yeterli olmaması sebebiyle işletmeler mağdur olmaktadır.Bazı satıcılar sistemlerini ucuza getirebilmek için pdks cihazını bir firmadan pdks yazılımının da farklı bir firmadan tedarik etmektedir.Amaç en ucuzu mal ederek satış rakamlarının rekabetçi görünmesini sağlamaktır.PERKOTEK pdks sistemlerinin Türkiye Distribütörlüğünü PDKS yazılımlarının da üretimini yapmaktadır.Dolaysıyla PERKOTEK müşterisi donanım yada yazılım hangisinde sorun var ise  tek muhatap ile sorununun çözümüne hızlı ve kolay bir şekilde gidebilir. PERKOTEK PDKS yazılımında en önemli unsur sistemin parametrik olması ve her müşterinin çalışma saatlerini yazılıma uyarlanabilmesidir.15 binin üzerinde firmaya PERKOTEK PDKS Programı yüklenmiş olup artık programda istenebilecek özellik yok denecek kadar azdır.Fakat gelişimim süreklilik arz ettiği için Perkotek PDKS yazılımı 3 ayda bir güncellenmektedir.